Volt alkalmam az elmúlt néhány hétben a Steamvision számára különböző stílusú fotókat készíteni. Most ezeket szeretném megmutatni és egy kis betekintést nyújtani abba. hogy hogyan zajlik egy ilyen munka nálam.
A két fő vonal
Alapvetően kétféle képeket készítettem. Olyan fotókat, amin csak a termék látszik – ezekből kevesebbet. Valamint olyanokat, ahol az ember is megjelenik a termékkel együtt.
Egy kis érdekesség: azok a hirdetések, reklámok általában jobban teljesítenek, ahol arcot is látunk a hirdetett termékkel/szolgáltatással együtt.
Kezdjük a pusztán termék képekkel
Mivel több napszemüveget is fotóztam, ezért felállítottam két különböző szettet. Egyet barnás fő színnel, amit kiegészítettem többféle tárggyal, amiket úgy gondoltam, hogy passzolnának ebbe a környezetbe. Egy másikat pedig lilás háttérrel. Ez jóval letisztultabb volt. Itt készítettem egy olyan képet, amin damillal lógattam a napszemüveget. Nyilvánvalóan itt a megvalósításra esett a hangsúly a háttérrel ellentétben
Térjünk át azokra, ahol már az ember is megjelenik
Kettő alkalmam volt kültéri fotózást szervezni, amiben Balázs volt segítségemre. Ő az aki részben vagy egészében is látható a képeken. Első alkalommal a Szent Gellért téren kezdtünk. A fotók nagyjából egy órával naplemente előtt készültek. Ez azért volt fontos, mert ilyenkor lágyak a fények és az árnyékok. A hangsúly a termék emberrel való kapcsolatának bemutatásán volt. Készültek portré képek a szemüvegekben változatos hátterek előtt. Valamint termék fotók is, amiben az emberi kéz jelenik meg.
Második alkalommal a Steamvision-ös srácok kérésére éjszakai neonos fotókat lőttünk. Elindultunk a Deák Ferenc tértől és kerestünk olyan kirakatokat, nagyobb neonos, ledes megvilágított dolgokat, amik mutatósak lennének. Nem hétköznapi éjszaka napszemüveget viselni és szerintem pont ettől kapja el az ember figyelmét. Nekem az elő kép a kedvencem – ezt egyébként egy kiállított autó neonos üvegdoboza mellett készítettük.
Nehézségek
Mint minden fotózás során, it is voltak bőven kihívások. Első alkalommal fotóztam napszemüveget, de korábbról volt már tapasztalatom fényes, csillogós felületű dologgal. Itt azonban kifejezetten figyelni kellett a tükröződésekre, mert szinte minden visszajött a kamerába. Kemény utómunka is van néhány termékfotón, mert szemmel nem látható kis mikro szöszök és por lerakódások jöttek elő a nagy monitoron nézve az elkészült képeket. Hiába törölgettem a szemüvegeket, néha utólagosan is kellett korrekciózni.
Ha szeretnél te is hasonló képeket a termékedről, akkor keress meg bátran és beszéljük meg a részleteket!